WSSE Kielce

Font Size

Cpanell
Jesteś tutaj: Start obywatel.gov.pl

UWAGA - Status archiwalny

 UWAGA!

Od dnia 26.10.2020 r. strona ta jest stroną ARCHIWALNĄ.

 Oficjalny, aktualny serwis znajduje się pod adresem:

 

www.gov.pl/wsse-kielce

 

System "Informacja Dla Obywatela"

Mając na celu zwiększenie skuteczności i efektywności państwa otwartego na współpracę z obywatelami, realizując tym samym cel główny Strategii Sprawne Państwo, a w szczególności uwzględniając konieczność zapewnienia obywatelom najwyższej jakości informacji na temat usług publicznych realizowanych przez administrację i ułatwienia kontaktu na linii obywatel - urząd, został uruchomiony serwis OBYWATEL.GOV.PL.

W ramach tego serwisu działa system „Informacja dla obywatela".

System „Informacja dla obywatela" ma na celu ułatwienie obywatelom telefonicznego dostępu do informacji o usługach publicznych, z możliwością zgłaszania problemów, opinii i uwag.

Na stronie www.obywatel.gov.pl został opublikowany pierwszy pakiet kart o najpopularniejszych usługach administracji rządowej. Zostało udostępnionych 101 kart opisujących najbardziej popularne usługi publiczne, jakie administracja świadczy dla obywateli. Wśród tych kart znajdują się również karty przybliżające obywatelom
funkcjonowanie 19 wybranych rządowych portali tematycznych. Informacje jak załatwić sprawę w urzędzie są dostępne w jednym miejscu.

Dla osób nie korzystających z internetu, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów uruchomiono również infolinię telefoniczną, z numerem centralnym telefonu 222 500 115, pod którym pracownicy KPRM informują obywateli o tym, gdzie załatwić sprawy urzędowe. Można tam jednocześnie zgłaszać postulaty, uwagi i opinie, co należy zmienić np. w danej procedurze, by ja uprościć.

W terminie późniejszym obywatel będzie mógł uzyskać w/w informacje w ramach funkcjonowania telefonów specjalnych na poziomie resortowym (33 osobne numery w ministerstwach i urzędach wojewódzkich).

Świętokrzyskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu został przypisany numer 222 500 113.

obywatel.gov.pl

Jesteś tutaj: Start obywatel.gov.pl